Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pensionarii angajati sau aflati in prelungirea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pensionarii angajati sau aflati in prelungirea contractului de munca sunt obligat sa plateasca sindicat ?

Pensionarii angajati sau aflati in prelungirea contractului de munca sunt obligat sa plateasca sindicat ? Drepturile pentru a fi aparati nu mai au efect . Multumim
Cotizatia de sindicat este obligatorie doar pentru cei inscrisi in sindicatul respectiv.