avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pensionarii angajati sau aflati in prelungirea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pensionarii angajati sau aflati in prelungirea contractului de munca sunt obligat sa plateasca sindicat ?

Pensionarii angajati sau aflati in prelungirea contractului de munca sunt obligat sa plateasca sindicat ? Drepturile pentru a fi aparati nu mai au efect . Multumim
Cel mai recent răspuns: LIVIU NISTEA , utilizator 11:14, 6 Februarie 2018
Cotizatia de sindicat este obligatorie doar pentru cei inscrisi in sindicatul respectiv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributie sindicat pentru nemembrii de sindicat iuliandum iuliandum Buna ziua, Situatia se afla in felul urmator: Am fost membru de sindicat pana cand am fost exclus din aceasta organizatie intrucat am semnat o plangere ... (vezi toată discuția)
Este corect si legal ca salariatii care nu sunt membri sindicat sa plateasca .... ? o taxa/cotizatie ?.... oanaportar oanaportar Buna ziua ! Va rugam sa ne ajutati cu un sfat. S- propus un Contract colectiv de munca ( CCM ) /institutie publica. In CCM s-a spus ca: - \"În vederea ... (vezi toată discuția)
Cotizatie sindicat pentru salariatii care nu sunt membri cili1959 cili1959 conform contractului colectiv de munca la nivel de ramura sanitara incheiat pentru perioada 2008-2010 la art. 9 alin(3) este stipulat faptul ca salariatii ... (vezi toată discuția)