Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie handicap

Buna ziua! Am o fata de 11 ani cu certificat de handicap grad I ,grav cu asistent personal. Am primit o cerere in care trebuie sa mi exprim alegerea :asistent personal/indemnizatie lunara. Am o neclaritate...Indemnizatia lunara este acelasi lucru cu indemnizatia de insotitor de care beneficiam? Multumesc!
Nick37, utilizator