Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajati

Buna seara, urmeaza sa colaborez cu o companie membra UE, este vorba de o echipa de 19 oameni si ma intereseaza care este varianta optima din pct de vedere fiscal pentru a lucra in conditii legale. Formularul A1 nu ma avantajeaza . Echipa este angajata cu norma intreaga.
Multumesc
tampaovidiu, utilizator
Unde sa colaborati ... dati-ne mai multe amanunte.
Este vorba de o companie din romania care are 19 angajati. Am fost contractat de o companie din suedia pt a efectua diverse lucrari industriale. Colaborarea se face pe baza unui contract de prestari servicii. Ma intereseaza cum duc cu forme legale muncitori pe teritoriul ue.
Numai prin detasare si cu obtinerea formularului A1.
Imi poti da te rog mai multe detalii deste detasare? Si cat dureaza obtinerea formularului a1 alta varianta nu este? Sa lucreze ca si contractori angajatii pentru compania mea(sa imi emita factura)
Gasiti mai multe detalii aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...