Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitie mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitie mijloc fix

Buna ziua, S-a achizitionat de catre PJ romana un autoturism de la o PF romana pe baza unui contract de instrainare de la Primaria-Serv.taxe si impozite. Pretul de vinzare este trecut in valuta.Firma nu are activitate in valuta. Cum se calculeaza pretul de achizitie (1700 euro) si cum se inregistreaza plata- la data dobindirii sau ulterior? Cu multumiri
Achizitia s-a facut cf.act la 31.01.2018
~ Conținut șters la cerere ~