Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Se considera dubla finantare?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Se considera dubla finantare?

Buna ziua,

Am o nelamurire. Ca urmare a acceptarii in programul Start UP Nation 2017 am angajat o persoana inscrisa la AJOFM in cautarea unui loc de munca.

Ca si cheltuiala eligibila am prins un salariu in planul de afaceri pentru aceasta persoana.

Inteleg ca intrucat persoana are >45 ani, firma ar putea aplica pentru o subventie de la stat. Ar putea fi consierata dubla finantare acesta speta?

Multumesc frumos!

Cu siguranta, DA
Multumesc frumos! In cazul in care angajez o a treia persoana, tot peste 45 ani, pentru care nu decontez nimic prin SUN 2017, presupun ca nu mai poate fi considerata dubla finantare.
B0gdan84, utilizator
Desigur, NU