Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de vanzare-cumparare cu uzufruct viager si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de vanzare-cumparare cu uzufruct viager si intretinere

Buna ziua !
Sunt divortat , dupa 35 de ani de casatorie , motiv ????????
Vreau sa inchei un contract de vanzare-cumparare cu uzufruct viager si intretinere cu fosta sotie . Nu avem copii . Imobilul am dobandit in timpul casatoriei .
Intrebarea
Pot sa inchei acest contract fara un partaj ?
Contractul de vanzare-cumparare cu uzufruct viager si intretinere .