Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Completare D010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Completare D010

Pentru scoaterea din evidenta impozit pe profit si luare in evidenta impozit microintreprindere, este corect:
1)-scoatere din evidenta impozit pe profit 31.12.2017
-luare in evidenta impozit pe veniturile microintreprinderilor 01.01.2018
sau
2)-scoatere din evidenta impozit pe profit 01.01.2018
-luare in evidenta impozit pe veniturile microintreprinderilor 01.01.2018
Prima varianta, veti vedea in SPV ANAF ca asa va si aparea.
Ioan Petru Butariu, Contabil