Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... crestere salariala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

crestere salariala

Poate sa ma informeze cineva care au fost cresterile(indexare/majorare/)salariale ale functionarilor publici si inflatia pe anul 2008, mai exact procentul aplicat din luna octombrie (parca:">_ )
Daca in actul aditional se specifica faptul ca "Drepturile speciale (in cuantum de 550 lei, in vigoare din iunie 2008) se indexeaza anual, cu rata inflatiei si cu acelasi nivel si acelasi termen reglementat prin lege pentru salarii" care ar fi la "istoricul" cresterii pana in ziua de azi:stunned:
Rata inflatiei o aflati de pe site-ul Institutului National de Statistica. Cresterile salariale acordate functionarilor publici in anul 2008(strict cresterea salariului de baza) sunt prevazute in OG 9/2008.