Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... depasire linie continua
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

depasire linie continua

Am depasit pe linie continua si am fost surprins de un echipaj de politie cu radar in miscare dar nu am fost oprit, voi primi acasa ceva notificare ? Sau daca nu m-au oprit nu mai au ce sa-mi faca ?
Cat priveste depasirea pe linie continua, cu siguranta, echipajul va oprea.Sanctiunea pentru depasirea limitei de viteza,procesul verbal, il veti primi acasa, cu posibilitatea de contestare in instanta in termen de 15 zile
Asta este o ghicitoare sau cum ?
Incalcare marcaj longitudinal continu, de fata cu Politia.... si totusi... nicio sanctiune ?
ok, multumesc