avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... sedinte de guvern
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

sedinte de guvern

as dori sa stiu dk sedintele de guvern sunt publice si unde este prevazut?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters47264 , utilizator 11:43, 21 Octombrie 2009
Este prevazut chiar in Constitutia Romanaiei:


ARTICOLUL 68 - Caracterul public al sedintelor
(1) Sedintele celor doua Camere sunt publice.( deputatilor si senatorilor)
(2) Camerele pot hotari ca anumite sedinte sa fie secrete.

In privinta sedintelor de Guvern , nu se fac prea multe precizari, se specifica faptul ca aceste sedinte sunt prezidate chiar de Presedintele tarii, cine poate lua parte la ele, et.c

Ultima modificare: Miercuri, 21 Octombrie 2009
ContSters47264, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordonanta de urgenta 77/2013 albu67 albu67 Doresc sa stiu daca apare undeva ca OUG 77/2013 este abrogata.Stiu de decizia CCR ca este neconstitutionala , dar ma intereseaza daca parlamentul a publicat si ... (vezi toată discuția)
În 25 mai 2018 ar trebui să intre în vigoare gdpr-ul. cum poți să aplici o normă de drept europeană dacă nu a fost reglementată în legislația din românia? ContSters336142 ContSters336142 In 25 mai 2018 ar trebui sa intre in vigoare GDPR-ul. Cum poti sa aplici o norma de drept europeana daca ea nu a fost reglementata in legislatia din Romania? ... (vezi toată discuția)
Asumarea raspunderii omudebine omudebine Am ajuns pe acest forum cautand (google-ind) ce inseamna \"asumarea raspunderii\" de catre guvern. Nu am fost lamurit in urma celor citite in replicile ... (vezi toată discuția)