Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... sedinte de guvern
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

sedinte de guvern

as dori sa stiu dk sedintele de guvern sunt publice si unde este prevazut?
Multumesc
Este prevazut chiar in Constitutia Romanaiei:

ARTICOLUL 68 - Caracterul public al sedintelor
(1) Sedintele celor doua Camere sunt publice.( deputatilor si senatorilor)
(2) Camerele pot hotari ca anumite sedinte sa fie secrete.

In privinta sedintelor de Guvern , nu se fac prea multe precizari, se specifica faptul ca aceste sedinte sunt prezidate chiar de Presedintele tarii, cine poate lua parte la ele, et.c

ContSters47264, utilizator