Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Mai am sanse?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Mai am sanse?

Mi s-a retinut permisul de conducere pentru 2 luni si amenda, am contestat cu martor la proces dar judecatorul a respins cererea ca fiind nefondata .precizez ca Politia nu are probe sau inregistrari si nici martor la procesul verbal. Mai am sanse la apel?
Teoretic aveti sanse, insa va trebui sa demonstrati cele sustinute in cerere de d-voastra
Trebuie analizată hotărârea primei instanțe ca sa se poata face o apreciere de către avocat.
Dacă hotărârea judecătorească este greșită aveti sanse in apel.
Sunt multe aspecte de analizat la o hotărâre judecătorească.
Multumesc. Eu am martorul care afost citat la proces care sustine in continuare nevinovatia mea.

AVOCAT ZAHARIA CALIN FLORIN a scris:

Teoretic aveti sanse, insa va trebui sa demonstrati cele sustinute in cerere de d-voastra

Nu avem date sa stim daca aveti sanse, e pacat ca nu ati reusit sa convingeti instanta de fond, va fi greu de rasturnat aceasta prima judecata. Trebuie vazuta hotararea ca sa se poata aprecia daca un apel are sanse reale.
Sansele dvs, depind cel putin teoretic de probe si argumentele de fapt si de drept cu care intelegeti sa convingeti instanta de apel.