Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calculul pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calculul pensiei

Cum se poate verifica daca este sau nu calculata corect pensia?
Singura verificare este atunci cand Casa Nationala de Pensii Publice (CNPP), va publica pe site-ul propriu, aplicatia informatica de stabililire a pensiilor, confom art. 190 din leg. 263/2010. CNPP fiind propietara de drept a aplicatiei. Eu am o interventie, prin institutia Avocatul Poporului (AP) in acest sens. Este greu sa reusesc, dar incerc. Pana atunci nu puteti afla, decat sa apelati, contracost, la un expert contabil in materie, sau pe site-uri de specialitate. Unul din ele este acesta: [ link extern ] /
procesomanul, utilizator