Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... GDPR
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

GDPR

Buna ziua,

Am o mica neintelegere in legatura cu implementarea GDPR.
Intai se identifica datele care se prelucreaza si apoi se face o analiza scrisa (audit) in care sa se identifice eventualele probleme precum si remedierea lor din punct de vedere tehnic?
Este obligatoriu un Regulament Intern pentru protectia datelor cu caracter personal in care sa se regaseasca modul de prelucrare si cine prelucreaza?
Se intocmesc angajamente pentru persoanele care prelucreaza date conform GDPR?

Mai pe scurt, ce documente trebuie intocmite cu ocazia implementarii GDPR-ului?

Multumesc!
emillius, utilizator