Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Pentru înregistrare unui vehicul
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Pentru înregistrare unui vehicul

Am fost la primăria din comuna unde am domiciliu si să înregistrez o mașina si ca urmare am fost refuzat ca am amendă ne plătită contabilă o zis nu pot să-ți înregistrez mașina la primărie pentru că o da primarul afara dela locul de muncă și primarul o zis sa plătesc amenda si ma înregistrează intrebarea mea este legal ce face primarul?
Pentru taxele locale se achita mai intai amenzile, dupa care se achita taxele aferente exercitiului curent. Insa, in ceea ce priveste "luarea in evidenta fiscala" lucrurile n-ar trebui "asimilate"......
Este o masura la limita legii justificata prin interesul primariei de va obliga sa achitati initial debitele