avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pariuri sportive
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pariuri sportive

Buna ziua
Impozitul pe jocurile de noroc online se face pe fiecare retragere individuala sau pe toate retragerile aferente unui an calendaristic?
Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Februarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Sorin Susca , Consilier juridic 12:10, 24 Februarie 2018
Impozitarea se face pe toate retragerile aferente unui an calendaristic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitare jocuri noroc online mosksha mosksha Buna seara, Va rog ajutati-ma cu o parere in urmatoarea speta: de la inceputul anului si pana in prezent am obtinut niste venituri la jocuri de noroc online ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit din jocuri de noroc zalan111 zalan111 Buna ziua! Am o intrebare legata de impozitarea veniturilor din jocurile de noroc online. Dupa cum stim din martie 2018 impozitul pe veniturile din jocurile ... (vezi toată discuția)
Impozitare castiguri din jocuri de noroc online. Valentin8807 Valentin8807 Buna ziua! In ianuarie 2020 am avut un venit de 95.000 lei din jocuri de noroc online .Au fost facute 5 retrageri pe 5 carduri diferite .Exemplu: o retragere ... (vezi toată discuția)