avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit d112 + plata impozit pt venituri din jocuri de noroc
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

d112 + plata impozit pt venituri din jocuri de noroc

Buna ziua. In anul 2017 am realizat venituri din jocuri de noroc ( pariuri sportive ) , In incercarea de a afla cum trebuie sa procedez pentru plata impozitului aferent, am observat in contul de la ANAF (spv) , ca apar doar venituri asimilate salariului. In situatia asta, mai trebuie sa depun declaratia 112 si sa platesc impozit ? Intreb pentru ca e prima data cand sunt in situatia asta; Multumesc .
Ultima modificare: Luni, 26 Februarie 2018
rucsy1992, utilizator
Cel mai recent răspuns: elenazan , utilizator 11:29, 27 Februarie 2018
Platitorul de venit va trimite anul acesta o instiintare privind veniturile realizate din pariuri online, dvs depuneti decl.200 din SPV

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarație fiscala pariuri online 2017 Cernea96 Cernea96 Am primit de la un site ca am scos pe anul 2017 o suma în valoare de 150 lei și trebuie sa o declar la Anaf, ce ma sfatuiti? (vezi toată discuția)
Cum se inregistreaza in declaratia unica veniturile din pariuri sportive? emy114 emy114 Ce trebuie inscris in declaratia unica la venituri obtinute din pariuri sportive deoarece casa de pariuri mi-a trimis tabel cu sumele retrase, dar acestea ... (vezi toată discuția)
Castiguri din jocuri de noroc. EVAROTARU EVAROTARU Cumnatul joaca sume importante la Pariuri sportive online. El de fapt pierde anual sume foarte mari. La pariuri de 100.000 lei, castiga circa 40.00lei si ... (vezi toată discuția)