Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit d112 + plata impozit pt venituri din jocuri de noroc
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

d112 + plata impozit pt venituri din jocuri de noroc

Buna ziua. In anul 2017 am realizat venituri din jocuri de noroc ( pariuri sportive ) , In incercarea de a afla cum trebuie sa procedez pentru plata impozitului aferent, am observat in contul de la ANAF (spv) , ca apar doar venituri asimilate salariului. In situatia asta, mai trebuie sa depun declaratia 112 si sa platesc impozit ? Intreb pentru ca e prima data cand sunt in situatia asta; Multumesc .
rucsy1992, utilizator
Platitorul de venit va trimite anul acesta o instiintare privind veniturile realizate din pariuri online, dvs depuneti decl.200 din SPV