Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... personal contractual
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

personal contractual

Buna ziua! Lucrez intr-o primarie ca si personal contractual, sunt subordonata primarului, dupa legea 153/2017 imi poate da coeficient la salariu? In momentul de fata am salariul 1900*gradatia de vechime.
Pentru administratia publica locala , salariile de bază se stabilesc prin hotărâre a consiliului local, a consiliului județean sau a Consiliului General al Municipiului București, după caz, în urma consultării organizației sindicale reprezentative la nivel de unitate sau, după caz, a reprezentanților salariaților.
Sunt direct subordonată primarului .Nu sunt subordonată consiliului local.
Toate salariile sunt stabilite prin HCL.