Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... recunoasterea diplomelor in italia
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

recunoasterea diplomelor in italia

sunt in italia si vreau sa stiu daca diploma mea de asistent medical generalist, obtinuta in romania este valabila sau trebuie s-o validez in vreun fel?
Directiva 2005/36/CE referitoare la recunoasterea calificarilor profesionale
Directiva 89/48/CE referitoare la sistemul general de recunoastere a diplomelor,modificata de Directiva Consiliului 92/51/CE

Le gasiti aici [ link extern ]
Succes!:)