avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Dobândă taxă de poluare
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Dobândă taxă de poluare

Bună ziua! Am achitat 4187 de lei taxa de poluare pe 15.12.2010. La 20.10.2011 mi-a fost admisa cererea de restituire a sumei cu dobanda aferenta. La 02.02.2012 mi-a fost menținută doar suma de 4187 dar fara dobanda, de către instanta de recurs. Am încasat deci 4187 de lei in 2012.
Am solicitat instantei in 2017, sa dispuna restituirea dobanzii pe perioada 2010-2012, dar mi-a respins cererea si a admis exceptia Inadmisibilitatii. Parata a invocat exceptia lucrului judecat doar.
Mai este ceva de facut?

Alte discuții în legătură

Taxa poluare botnaruelvira botnaruelvira Buna ziua,va rog sa ma ajutati cu o lamurire legat de o sentina pe care nu o inteleg,in fond a fost asa : Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa poluare cu sau fara dobanda lagala? bge bge Mi-a fost respinsa de Curtea de Apel solicitarea de plata a dobanzii legale pentru plata taxei de poluare, solicitare admisa de Tribunal. Are vreo sansa de ... (vezi toată discuția)
Mai pot declara recurs daca litigiul a fost solutionat irevocabil? gelu27 gelu27 Am chemat in judecata AFP si DGFP pt taxa auto varianta a II-a, la Tribunal. Am castigat la prima instanta. DGFP-ul a facut recurs care ieri 25.04.2012 a ... (vezi toată discuția)