Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... \"Smecherie\" de un complet de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

"Smecherie" de un complet de judecata

S-a pus in discutie materialul probator,a fost incuviintat de catre instanta investita. Acuma am doua chestiuni:
1.La una din probe,mai exact un inscris incuviintat,instanta se face ca ploua,in sensul ca a motivat oral la urmatorul termen ca nu a fost pusa in discutie si ca bla bla.,dar din inregistrarea audio arata ca aceasta a fost incuviintata.
2.Un alt inscris a fost interpretat intr-un sens in care este irelevant celui solicitat si incuviintat,instanta intelegand de la sine ,ca e "mere si nu pere "cum am solicitat noi si nu doreste sa ne mai lase sa continuam discutia.
Mai punctez,o chestiune vizibila,instanta a schimbat total comportamentul fata de cererile noastre si probele incuviintate,de parca regreta ca a facuto si nu stie cum sa o "dreaga" si sa para si legal.
Cum considerati ca trebuie reactionat la asemenea chestiuni vizibile.
Preciez dosarul este in prima instanta.
Va multumesc!
geo-vem, utilizator