Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... prelungire permis de sedere romania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

prelungire permis de sedere romania

Buna ziua. Sotul meu este cetatean strain non ue cu permis de sedere valabil pana in august 2018 in romania. In fiecare an prelungim permisul. Acum a obinut drept de sedere pe 5 ani si drept de lucru pe 5 ani in Germania si lucreaza in Germania. Intrebarea mea este daca mai putem prelungi permisul de sedere in Romania si ce doumente ne trebuiesc la Oficiul de Imigrari ? Multumesc! O zi placuta !
boubahziz, utilizator