avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 373 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie pensie cod n22
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie pensie cod n22

Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 130 de lei,și vreau sa știu dacă doar atât voi primi sau va fi altă suma pe cuponul de pensie. Cauza invalidității art 68 Alin 1 lit C + art 73. Stagiul de cotizare necesar 20 de ani. Stagiul total de cotizare realizat 5 ani,6 luni,27 zile,nr total puncte realizate 3.93741,punctajul mediu anual 0.12938,valoarea punctului de pensie 1000 lei. Vreau sa stiu daca s-a calculat corect,sau trebuie sa fac contestație, și dacă pensia va fi suplimentată pe cuponul de pensie cu o altă sumă
Ultima modificare: Miercuri, 7 Martie 2018
Marin69, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 10:10, 7 Aprilie 2021
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de invaliditate. SorinBv SorinBv Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 222 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate ... Vali Valerica Vali Valerica Buna ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie N22 si am primit decizia din care reiese ca am pensie de 292 lei si vreau sa stiu ... (vezi toată discuția)
N22 Ștefania28 Ștefania28 Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 145 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)