avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de Invaliditate.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de Invaliditate.

Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 222 de lei,și vreau sa știu dacă doar atât voi primi sau va fi altă suma pe cuponul de pensie. Cauza invalidității art 68 Alin 1 lit C + art 73. Stagiul de cotizare necesar 20 de ani. Stagiul total de cotizare realizat 9 ani,11 luni,28 zile,nr total puncte realizate 6,74786 punctajul mediu anual 0,22172 ,valoarea punctului de pensie 1000 lei. Vreau sa stiu daca s-a calculat corect,sau trebuie sa fac contestație, și dacă pensia va fi suplimentată pe cuponul de pensie cu o altă sumă .Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: SorinBv , utilizator 13:02, 31 Mai 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Veti primi indemnizatia minima pentru pensionari de 520 de lei, iar din iulie 2018 640 de lei.
Va multumesc domnule Carp.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie pensie cod n22 Marin69 Marin69 Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 130 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)
N22 Ștefania28 Ștefania28 Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 145 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)
Pensie Aurel.semen Aurel.semen Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 142 de lei,și vreau ... (vezi toată discuția)