Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Pot sa scap de o datorie la energie electrica a unei ...
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Pot sa scap de o datorie la energie electrica a unei persoane decedate?

Buna seara!
Va rog frumos sa-mi spuneti daca pot sa scap de o datorie de 10.000lei la energie electrica a unei persoane decedate la preluarea imobilului in care locuia aceasta.
Va multumesc!
Nu puteti scapa de datorie deoarece furnizorul de energie nu va incheia contract de furnizare energie electrica daca exista debite in evidenta
As putea cumva sa fac contract cu alt furnizor de energie?