Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stiumulent insertie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stiumulent insertie

Buna ziua, as avea nevoie de cateva lamuriri:
1. Sunt mamica de gemeni, stimulentul se acorda pt unul singur sau pt ambii copii?
2. Copiii fac 2 ani pe 23iunie2018, pt stimulent ar tb sa ma intorc in aprilie. Intrebarea mea este daca pot sa imi dau demisia de la locul actual si sa incep colaborarea cu alta firma. Daca da, contractul cu noul angajator poate fi si pe perioada determinata?
1. In cazul stimulentului de insertie nu se prevede o majorare a valorii acestuia, atunci cand este vorba de copii gemeni.

2. Stimulentul de insertie se acorda pe perioada cat realizati venituri supuse impozitului pe venit.