Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... analize angajare sofer auto pana in 3,5 tone
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

analize angajare sofer auto pana in 3,5 tone

Buna ziua,

Ce analize efectueaza pentru angajare un sofer de cateogoria B care transporta marfa cu o autotutilitara pana in 3,5 tone?
Este suficient sa obtina fisa de aptitudini - medicina muncii si avizul psihologic sau trebuie si avizul medical?
Va rog sa imi spuneti care este cadrul legal
In urma examinarii medicale in vederea angajarii, medicul specialist de medicina muncii emite fisa de aptitudine pentru locul de munca/ postul de sofer in baza notei cu riscuri profesionale emise de angajator cu care lucratorul se prezinta la medic.
La ce aviz medical va referiti ?
Gasiti informatii suplimentare aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...