Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Consumatorii de energie electrica (mari) sa ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Consumatorii de energie electrica (mari) sa analizeze|sesizeze ERORILE art.3 lit. g) si h) din Ord.33/2014-Metodologia anexa !!! Este un prim exemplu ... ?!

Definitiile prezentate in scris la art.3 lit. g) si h) sunt dovada imposturii si incompetentei scrise in curs de fara frecventa: chiar din inceputul Metodologiei se impun aberatii tehnice.
Aceste erori au influente si implicatii asupra modului de calcul din Metodologia, aplicat in stabilirea obligatiilor de plata a energiei electrice reactive, calculate si facturabile consumatorilor, in special in cazul facturarii orare (aplicata marilor consumatori cu contoare electronice cu curba de sarcina).
Energeticienii consumatorilor, sa analizaze cu atentie si sa inteleaga|sesizeze : erorile, abuzurile, protectia pe fata a "bd" in dauna consumatorilor, parte a economiei nationale (furate astfel in mod calificat si deliberat), in conditii de monopol si lipsa de control|reactie de specialitate, fata de un arbitru incorect si fals neutru ...
Ordinul 33/2014 si Metodologia, completarile si modificarile aduse prin Ord.76/2016 contin erori, relatii de calcul gresite si notiuni tehnice incorecte, abuzuri si alte probleme in dauna consumatorilor, mult prea multe pentru o singura reglementare (care obliga plata, chiar din titlu, fara drepturi pentru platitor ... ! ).
nickum, utilizator