Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Amenajare spatiului de fumat la alocul de munca
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Amenajare spatiului de fumat la alocul de munca

Cum trebuie sa arate spatiul pentru fumatori la locul de munca? cati m2 ? 2 pereti si 2 usi +acoperis? trebuie sa fie in afara societati? sau poate sa fie in interiorul societatii si doar cu iesire spre exterior si geam?
Multumesc,
sebi D, utilizator
Fumatul este interzis in spatii publice si la locul de munca. Prin urmare, in incinta unei firme nu se pot organiza locuri pentru fumat.
Gasiti informatii aici: www.avocatnet.ro/articol_419...
Vedeti si aceste articole
www.avocatnet.ro/articol_344...

[ link extern ] /
Cornel Vasile, Consilier juridic