Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fumatul in cabina camionului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fumatul in cabina camionului

Buna ziua, as dori sa stiu daca societatea trebuie sa interzica fumatul in cabina al soferilor de camioane de mare tonaj, care fac curse lungi, stau prin frontiere, pe la locurile de incarcare/descarcare ... pana la urma cabina camionului e locul lor de munca, are cel putin 2 pereti si acoperis ... Multumesc !
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/content/for...
Am intrat mai rau in ceata, unii zic ca da, altii ca ba
Potrivit ghidului emis de Guvern, in masina de serviciu fumatul este interzis.