avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fumatul in cabina camionului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fumatul in cabina camionului

Buna ziua, as dori sa stiu daca societatea trebuie sa interzica fumatul in cabina al soferilor de camioane de mare tonaj, care fac curse lungi, stau prin frontiere, pe la locurile de incarcare/descarcare ... pana la urma cabina camionului e locul lor de munca, are cel putin 2 pereti si acoperis ... Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:12, 24 Martie 2016
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/content/for...
Am intrat mai rau in ceata, unii zic ca da, altii ca ba
Potrivit ghidului emis de Guvern, in masina de serviciu fumatul este interzis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda parcare adinajichisan adinajichisan Buna ziua Saptamana trecuta camionul de la firma noastra a fost parcat la intrare in Dej pe o straduta laterala pe care intri exact din centura ... (vezi toată discuția)
Noua lege anti fumat lucianxyz lucianxyz Buna ziua ! dupa noua lege fumatul este interzis si in masina de servici? si inca o intrebare ... tigara electronica este interzisa numai in mijloacele de ... (vezi toată discuția)
Noua lege a fumatului și fumatul pe casa scării nicsarbu nicsarbu Bună ziua, aș dori să știu dacă legea antifumat care intră în vigoare luna viitoare interzice fumatul pe casa scărilor într-un bloc cu asociație de ... (vezi toată discuția)