avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 765 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract prestari servicii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract prestari servicii

Am contract de munca pe perioada nedeterminata ....angajator unitate medicala de stat.
Am si un contract de prestari servicii medicale cu acelasi angajator.
Intrebare: se mai poate incheia un alt contract de prestari servicii medicale cu acelasi angajator pentru o activitate medicala in cadrul unui program national?
Pentru contractul de prestarii servicii care exista deja, am deschis un PFI cod CAEN 8690, cod care este valabil si pentru al doilea contract...
Mentionez ca ambele activitati sunt activitati medicale cu obiect de activitate diferit.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: tecu63 , utilizator 19:06, 18 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ca pfi puteti sa incheiati contracte de prestari servicii cate dorii si cu cati beneficiari doriti.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obținere aviz dsp - cod caen 8690 CMadalina-Elena CMadalina-Elena Bună ziua, Urmează să deschid un cabinet de terapii complementare cu cod caen 8690. În cadrul cabinetului vor fi desfășurate două activități: 1. ... (vezi toată discuția)
Medicina muncii ca pfi alex.v alex.v Buna ziua. Vreau sa ma autorizez ca Persoana Fizica Independenta (PFI) ca sa nu mai am de-a face cu sistemul, asta desi denumirea/activitatea PFI in cazul ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pt inregistrarea psihologi cu contract de munca vali pintea vali pintea vreau sa-mi deschid firma cu prestari servicii medicina muncii. Ma intereseaza ce coduri caen sa folosesc pt a putea angaja psihologi cu contract de munca. si ... (vezi toată discuția)