Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dosar pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dosar pensie

Buna ziua. Am lucrat in Romania 23 de ami(6 ani mi se adauga de la grupa) total 29 de ani plus 12 ani lucrati in Italia in regula.Mentionez ca am 46% invaliditate civila obtinuta in Italia. Fiind nascuta in 10 august 1964 pot sa depun dosar de pensie de boala ?
Daca aveti 23 de ani in grupa II, se aduga 5 ani si 9 luni(stagiu aferent).

Detalii despre obtinerea pensiei de invaliditate gasiti aici:

[ link extern ]
Dar pensie anticipata sau partial anticipata ?

Carp Mircea a scris:

Daca aveti 23 de ani in grupa II, se aduga 5 ani si 9 luni(stagiu aferent).

Detalii despre obtinerea pensiei de invaliditate gasiti aici:

[ link extern ]

V-am dat raspunsul aici:

www.avocatnet.ro/forum/discu...