Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept la proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept la proprietate

Soacra detine o garsoniera.De cca. 10 ani locuieste impreuna cu prietenul ei intr-un apartament, ambii cu drept de uzufruct viager.Are dreptul prietenul soacrei la mostenirea garsonierei?
Va multumesc cu respect,

Ilie Cristea
Nu are niciun drept,concubinajul nu conduce la drept de mostenire.