avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca DPO la doua firme
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca DPO la doua firme

Buna ziua!
As vrea sa stiu daca poate o persoana, angajata cu norma intreaga la o companie si cu timp partial la o alta, sa fie angajata cu timp partial si pt DPO la ambele companii.
Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 22 Martie 2018
Mihaela123c, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:12, 22 Martie 2018
DPO-ul poate ocupa, concomitent, și altă funcție la firmă, dar trebuie evitate conflictele de interese
www.avocatnet.ro/articol_468...
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajat si cu atributiuni de dpo emillius emillius Buna ziua! Pentru un angajat mai vechi (incadrat ca jurist) care va avea si atributiuni de DPO (Responsabil cu protectia datelor) se vor incheia obligatoriu ... (vezi toată discuția)
Incombatibilitate sef birou Klauss1990 Klauss1990 Buna ziua, seful de birou din cadrul unei unitati adminsitrativ teriotoriale poate avea si atributii de persoana responsabila cu protectia datelor cu caracter ... (vezi toată discuția)
Responsabil cu protectia datelor cu caracter personal NeliF NeliF Buna ziua, Un SRL cu 50 de angajati are obligatia sa aiba o persoana responsabila cu protectia datelor cu caractere personal? Va intreb pentru ca eu am dedus ... (vezi toată discuția)