Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca DPO la doua firme
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca DPO la doua firme

Buna ziua!
As vrea sa stiu daca poate o persoana, angajata cu norma intreaga la o companie si cu timp partial la o alta, sa fie angajata cu timp partial si pt DPO la ambele companii.
Multumesc anticipat!
Mihaela123c, utilizator
DPO-ul poate ocupa, concomitent, și altă funcție la firmă, dar trebuie evitate conflictele de interese
www.avocatnet.ro/articol_468...
~ Conținut șters la cerere ~