Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantie lucrare
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantie lucrare

Buna ziua. In iulie 2017 am avut masina in service pt reparatie motor cota 0. Adica tot motorul cap coada mi.a fost reparat. Acum 2 saptamani sa rupt cureaua de la alternator si am revenit la ei in service pt a repara ceea ce sa stricat deoarece am pe devizul de iesire de asta vara garantie 24 luni. Iar acum iar imi cer bani pe piese si manopera. Desi nu este normal. Ce pot face in privinta asta?
~ Conținut șters la cerere ~
cureaua de la alternator si accesorii a fost rupta acum. si a fost schimbata odata cu reperarea motorului. si da proprietarul este persoana fizica
~ Conținut șters la cerere ~