Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Salut, am un Volkswagen Caravelle cu numere Germania, ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Salut, am un Volkswagen Caravelle cu numere Germania, am fost în România ...

Salut ,am un caravele wv cu numere germania ,am fost în rominia am schimbat mai multe piese și printre care pompa.de.apa și cureaua de distributie ,am 90 de zile garanție pe manopera sin2 ani pe cureaua de distrubutie ,dupa 40 de zile.sa rupt cureaua de distibutie și mia spart motorul ,eu subt pe teritoriul Germaniei, am dus masina la un service autorizat și miau făcut o diagnoza ,motor stricat din cauza curelei ,ce trebuie sa fac mai departe ca service auto din rominia sami facă masina sau sa ma despăgubească mulțumesc.
Buna seara,
Va recomand sa luați legătura cu un avocat, care sa notifice unitatea service din Romania. Solicitați unității service din Germania sa va elibereze o nota tehnica din care sa rezulte cauza defecțiunii.
Succes!