Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum pot completa o adeverință de vechime dacă nu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum pot completa o adeverință de vechime dacă nu sunt salariat, ci doar administrator al unui SRL?

Am depus dosarul de înscriere la concurs la o instituție publică, la care am depus statutul unui SRL al cărui administrator sunt.
Doamna de acolo mi-a spus că trebuie să completez o adeverință cu locurile de munca anterioare depunerii dosarului.
În prezent sunt titular al unei II și administrator al unui SRL.
Cum completez adeverință dacă sunt administrator fara contract de munca, doar prin statut?
Mulțumesc anticipat!
O adeverinta cu locurile de munca anterioare ??? Fiti mai explicit.
Nu, am înțeles eu greșit.
În adeverință trebuie să menționez vechimea la ultimul loc de muncă, dar eu nu am contract, doar sunt administrator prin statut.
Trebuie să completez?
Nu aveti ce sa completati daca nu ati avut si c.i.m.