avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum pot completa o adeverință de vechime dacă nu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum pot completa o adeverință de vechime dacă nu sunt salariat, ci doar administrator al unui SRL?

Am depus dosarul de înscriere la concurs la o instituție publică, la care am depus statutul unui SRL al cărui administrator sunt.
Doamna de acolo mi-a spus că trebuie să completez o adeverință cu locurile de munca anterioare depunerii dosarului.
În prezent sunt titular al unei II și administrator al unui SRL.
Cum completez adeverință dacă sunt administrator fara contract de munca, doar prin statut?
Mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:59, 27 Martie 2018
O adeverinta cu locurile de munca anterioare ??? Fiti mai explicit.
Nu, am înțeles eu greșit.
În adeverință trebuie să menționez vechimea la ultimul loc de muncă, dar eu nu am contract, doar sunt administrator prin statut.
Trebuie să completez?
Nu aveti ce sa completati daca nu ati avut si c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sti daca o persoana are vechime in domeniul studiilor economlce ? Adiy Adiy La o primarie sa scos la concurs un post de inspector superior in domeniul economic. Persoana care a castigat concursul am aflat ulterior ca a fost ... (vezi toată discuția)
Probleme depunere dosar somaj pdulau pdulau Buna ziua, am depus alaltaieri dosarul de somaj. A fost pe punctul de a fi refuzat de doamna de la ghiseu pe motiv ca data de incepere a activitatii la un ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri craciuneanumariana craciuneanumariana Colega cu care am concurat pentru ocuparea functiei publice de inspector,grad profesional asistent,post pe studii superioare,are la dosar o adeverinta care ... (vezi toată discuția)