avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Coduri CAEN PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Coduri CAEN PFA

Buna ziua! Vreau sa-mi deschid un PFA si ma intereseaza care sunt codurile CAEN corespunzatoare ocupatiei de consilier dezvoltare personala, trainer/formator si activitatii de traduceri neautorizate.

Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Sorin Susca , Consilier juridic 15:13, 28 Martie 2018
Pentru traducere aveti cod CAEN 7430
Acest cod se aplica si traducerilor NE-autorizate? Asta ma intereseaza in mod particular.
NU exista cod pentru traduceri neautorizate. Daca veti dori sa va infiintati un PFA pentru traduceri va trebui sa prezentati la ORC o diploma de calificare in domeniu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot detine doua pfa diferite? joan joan Sunt PFA - traducator autorizat de Ministerul Justitiei inregistrat la Finante si doresc sa devin PFA servicii IT. Se poate? (vezi toată discuția)
Activitate secundara caen 8211 si 8219 alina_ti alina_ti Poate o persoana fizica autorizata ,care are actv. principala 7430 ,activitati de traducere , sa faca si activitati de secretariat respectic codurile caen ... (vezi toată discuția)
Pfa - intrebari Blu37 Blu37 as vrea sa renunt la srl si sa devin PFA. dar ma intereseaza urmatoarele: - stiu ca nu pot sa am angajati cu contract individual de munca, dar pot avea ... (vezi toată discuția)