Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Judecata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Judecata

Buna ziua,
In anul 2008 asociat fiind într-o societate comerciala am contractat o linie de credit de la o banca iar la scadență nu am putut achita creditul.Eu și asociatiul meu am semnat niste bilete la ordin avalizate. După declararea scadente creditul banca a scos la licitație și a și vândut un imobil ce imi aparținea și asupra căruia aveam doar nuda proprietate. Il pot acționa în judecată pe fostul meu asociat să îmi recuperez jumătate din banii pe care eu i-am plătit către banca în urma vânzării apartamentului?

Mulțumesc
Pentru a se putea raspunde la intrebarea dvs. trebuie analizate actele juridice.
Ati putea merge cu actele la avocat daca va interesaza sa vedeti exact care este situatia juridica dar sa mergeti cu toate actele.