avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere fara R.C.A.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere fara R.C.A.

Buna ! Daca la un accident politistul care intocmeste procesul verbal nu observa lipsa R.C.A -ului , eu ca parte vatamata mai pot sesiza ?Sau a fost norocul soferului vinovat ?
Cel mai recent răspuns: Consultanta Juridica , Avocat 22:10, 28 Martie 2018
Dvs veti deschide dosar de dauna la BAAR, daca soferul vinovat a condus un autovehicul fara asigurare RCA.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vinovatul accidentului auto refuza sa-mi prezinte o copie rca jjwar jjwar Buna Ziua, Am fost implicat intr-un accident rutier cu daune materiale fara victime impreuna cu alti 2 soferi. Politia a constatat accidentul si a gasit ... (vezi toată discuția)
Indrumarea d-voastra e de folos cypyk cypyk in urma cu doua zile un prieten a avut un accident rutier soldat cu raniti nefiind el vinovatul de producerea accidentului. specific ca persoanele ranite in ... (vezi toată discuția)
Eliberare proces verbal in accident cu victime paienjeni_k paienjeni_k buna ziua. am avut la inceputul lunii aprilie un accident, in care suferit vatamari corporale, in calitate de pasager.vinovat ar fi celalalt autoturism ... (vezi toată discuția)