Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere fara R.C.A.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere fara R.C.A.

Buna ! Daca la un accident politistul care intocmeste procesul verbal nu observa lipsa R.C.A -ului , eu ca parte vatamata mai pot sesiza ?Sau a fost norocul soferului vinovat ?
Dvs veti deschide dosar de dauna la BAAR, daca soferul vinovat a condus un autovehicul fara asigurare RCA.