Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stimulent de insertie - schimbare angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stimulent de insertie - schimbare angajator

Buna ziua,

Sunt in plata stimulentului de insertie si imi schimb locul de munca. Am citit alte discutii pe forum si singurul raspuns concret a fost ca "data incetarii vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii in baza noului c.i.m."

Puteti sa ma lamuriti cum se poate face efectiv asta? Daca inchei contractul in data de 1 (de ex.) eu trebuie sa stau la birou pana la ora 18. Cum pot incepe activitatea in alta parte in aceeasi zi? Si sa fiu platitia o zi intreaga la ambii aangajatori?

Logica mea imi spune ca a doua zi la alt anagajator inseamna continuitate.

Ajutati-ma va rog!

Multumesc,
Victoria
vicky2015, utilizator
Cititi art.35 C.mun. si veti observa ca un salariat poate avea in acelasi timp mai multe c.i.m. ..... a doua zi , potrivit programul de calcul al stagiului de cotizare pentru pensie, nu inseamna continuitate.
am inteles acum. multumesc foarte mult pentru clarificare!