Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Salariul brut
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Salariul brut

Incepand cu 01.01.2018 se platesc urmatoarele contributii:
Angajat: CAS 25%
CASS 10%
Impozit 10%
Angajator CAM 2,25%

Un salariat part-time 4h/zi plateste cas si cass la nivelul salariului brut (950 lei), diferenta pt salariul minim brut pe tara (1900lei) este platita de angajator.
Deasemenea impozitul se plateste la 950 lei?

CAM, pentru angajatori se plateste la 950 lei? (Nu are treaba cu Revisal)

Care este salariul brut care trebuie raportat in Revisal: 950 sau 1900 ?
Stiu ca Cas si Cass cade in sarcina angajatului, dar totusi el plateste cf 950 lei, iar angajatorul diferenta. Deci...

Va rog sa ma lamuriti in aceasta problema
In asteptarea raspunsului dvs urgent
Multumesc

In Revisal se trece 4 ore ,950 lei. Daca este pensionar limita de varsta sau daca este angajat in alta parte cu cel putin 4 ore, 950 lei, atunci plateste CAS CASS la 950 lei altfel la 1900 ( art 146 cod fiscal ).
georgeiuly, utilizator
Daca am introdus deja in Revisal 1900 lei pana la data de 31.03.2018, mai pot modifica acum la 950 lei? Multumesc
Da, prin corectie