avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... bunica paterna poate platii pensia alimentara ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

bunica paterna poate platii pensia alimentara neplatita...

buna ...am si eu o intrebare.Am auzit pe undeva ca daca tatal neplatitor de pensie alimentara nu are venit si nu poate fi obligat la plata restanta a pensiei alimentare,mama lui poate fi actionata in instanta si poate fi obligata sa plateasca pensia neplatita de fiul ei catre minor.e posibil asa ceva?
Cel mai recent răspuns: RAMOnaBC , utilizator 10:41, 27 Octombrie 2009
multumesc mult pentru raspunsuri.=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii acordare pensie copil - parinte ??? gigelas gigelas Stie cineva,daca este posibil ca un copil,sa acorde unui parinte,o pensie,sau ceva similar,in unele situatii ? Daca da,care sunt situatiile acelea ? (vezi toată discuția)
Pensie de intretinere INFORMAT INFORMAT Va rog, m-ar interesa sa stiu in ce conditii se acorda pensia de intretinere pe caz de boala de catre familie, (sotie + copii majori cu salarii), in cazul unui ... (vezi toată discuția)
Pensie intretinere nenea toto nenea toto buna ziua daca un copilul absolveste o facultate si nu ia licenta, dar continua studiile la o alta facultate mai primeste pensie de intretinere ,copilul are ... (vezi toată discuția)