Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... bunica paterna poate platii pensia alimentara ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

bunica paterna poate platii pensia alimentara neplatita...

buna ...am si eu o intrebare.Am auzit pe undeva ca daca tatal neplatitor de pensie alimentara nu are venit si nu poate fi obligat la plata restanta a pensiei alimentare,mama lui poate fi actionata in instanta si poate fi obligata sa plateasca pensia neplatita de fiul ei catre minor.e posibil asa ceva?
multumesc mult pentru raspunsuri.=D>