avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acte indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acte indemnizatie

Buna seara eu in ultimi 2 ani nasteri copilului am avut mai multe locuri de munca am depus la dosar ultimele 12 luni si mi sa spus ca trebuie sa aduc de la toate locurile de munca din astia 2 ani este normal ? De ce nu se ia in considerare cum srie ca trebuie sa ai 12 luni lucrate in ultimele 24
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:27, 5 Aprilie 2018
Da este normal. veniturile si perioada lucrata trebuie confirmate de locurile de munca
Indemnizatia vi se va calcula pe baza documentelor prezentate .. dvs decideti daca le duceti sau nu pe toate.
Ultima modificare: Joi, 5 Aprilie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Al 2-lea concediu de maternitate pufi22 pufi22 buna am si eu o intrebare legata de legislatia in vigoare cu privire la acordarea indemnizatiei de crestere a copilului. concediul de maternitate este de 24 ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie 2 locuri munca nikuteau nikuteau Buna, Am o nedumerire, poate ma puteti ajuta: Am nascut in feb 2010. Am carte de munca si cim la o firma de mai multi ani (firma A). M-am angajat la inca o ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil RuxandraLarisa RuxandraLarisa In cazul in care o salariata are 3 locuri de munca si doreste sa intre in concediu crestere copil, cum se va calcula indemnizatia?La doua dintre locurile de ... (vezi toată discuția)