avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Violare de domiciliu si amenințare cu sapatoarea
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Violare de domiciliu si amenințare cu sapatoarea

Am 16 ani jumătate si un vecin a intrat ieri peste mine in curte si a aruncat cu săpătoarea după mine, pentru ca iam spus sotiei lui sa plece de la mine din curte pentru ca se certa cu mama mea. Am despus plângere la politie. As vrea sa stiu ce pedeapsa i se cuvine.

Alte discuții în legătură

Care ar putea fi consecintele? v_p v_p doi prieteni au incercat acum cateva zile sa fure de la mine din curte cateva unelte de gradinarit. o nimica toata. i-a vazut o vecina si mi-a spus. am venit ... (vezi toată discuția)
Declaratie la sectia de politie ina120 ina120 Buna ziua!! Am o problema in legatura cu un asa zis prieten al sotului meu. In urma cu vreo 4-5 ani , acet prieten ia dat un televizor (model vechi) sotului ... (vezi toată discuția)
Furt de pe proprietatea personala madalina122 madalina122 Buna ziua, Detin impreuna cu mama mea o gospodarie la tara si avem un vecin, mai exact sotul surorii mamei mele, sora mamei a murit, iar in urma iesirii din ... (vezi toată discuția)