Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Neplata pensiei alimentare dupa procedura de executare ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Neplata pensiei alimentare dupa procedura de executare silita

Buna seara.
As dori sa stiu daca cel care are deja poprire pe salariu pentru neplata pensiei alimentare din trecut este obligat si in prezent la plata pensiei alimentare datorate copilului.
Desigur , se face poprire pe salariu atat pentru a recupera restanta cat si pensia curenta.