avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Neplata pensiei alimentare dupa procedura de executare ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Neplata pensiei alimentare dupa procedura de executare silita

Buna seara.
As dori sa stiu daca cel care are deja poprire pe salariu pentru neplata pensiei alimentare din trecut este obligat si in prezent la plata pensiei alimentare datorate copilului.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Desigur , se face poprire pe salariu atat pentru a recupera restanta cat si pensia curenta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita pensie alimentara Emil27 Emil27 Buna ziua, Tocmai mi s-a facut o poprire pe salariu pentru neplata pensiei de intretinere copil pentru perioada procesului de divort. Procesul a durat 7 luni, ... (vezi toată discuția)
Pensie de intretinere daniela1385 daniela1385 Buna seara,as dori si eu,va rog, sa ma indrumati referitor la o situatie: *in urma cu 1 luna si jumatate am depus o plangere la politie impotriva fostului ... (vezi toată discuția)
Divort rapid, minor, pensie alimentara, partaj rate - noul cod civil sorina_a_b sorina_a_b Buna ziua, As dori sa stiu care este cea mai rapida metoda de a divorta rapid, in urmatoarele conditii: - suntem casatoriti de 3 ani, avem un copil ... (vezi toată discuția)