Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pentru a obtine un ordin de protectie sunt luate in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pentru a obtine un ordin de protectie sunt luate in calcul ce fel de probe: audio, video, sms-uri?

Buna ziua.
As dori sa depun cerere pentru obtinerea unui ordin de protectie impotriva fostului sot si nu stiu ce fel de probe trebuie sa am.
Multumesc
Pt dovedirea violentelor fizice certificat medico legal,eventual martori insvrisuri plangeri la politie facute anterior restul sms audio ,video sa vina in completarea celor precizate anterior,nu va puteti baza doar pe ele.
Se poate administra orice mijloc de proba.