Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Limitare acces casa mostenita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Limitare acces casa mostenita

Buna ziua, vă rog să îmi răspundeți ce pot face in cazul in care nepotul îmi limitează accesul la casa părintească , casa și teren aflate în aceeași curte dar cu intrări separate (porți de acces separate) . Menționez faptul că partajul succesoral este încă în dezbatere, eu având dreptul recunoscut prin succesiunea după tatăl meu, iar acum se dezbate succesiunea după decesul mamei.
Refuza să mă lase să intru în curte blocând poarta de acces de pe partea mea.
Aștept cu interes raspunsul dumneavoastră.
Vă mulțumesc!
Reclamati_ l la politie.
prepeleac, utilizator
nu se baga ... este intr-un sat, se cunosc intre ei ...
atunci numai in instanta puteti rezolva.