avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Limitare acces casa mostenita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Limitare acces casa mostenita

Buna ziua, vă rog să îmi răspundeți ce pot face in cazul in care nepotul îmi limitează accesul la casa părintească , casa și teren aflate în aceeași curte dar cu intrări separate (porți de acces separate) . Menționez faptul că partajul succesoral este încă în dezbatere, eu având dreptul recunoscut prin succesiunea după tatăl meu, iar acum se dezbate succesiunea după decesul mamei.
Refuza să mă lase să intru în curte blocând poarta de acces de pe partea mea.
Aștept cu interes raspunsul dumneavoastră.
Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: prepeleac , utilizator 17:23, 26 Aprilie 2018
Reclamati_ l la politie.
Ultima modificare: Luni, 23 Aprilie 2018
prepeleac, utilizator
nu se baga ... este intr-un sat, se cunosc intre ei ...
atunci numai in instanta puteti rezolva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune ingprofmec ingprofmec In oct 2007 mama mea s-a stins fulgerator.Am ramas 3 fiice si sotul supravietuitor.Nu am vrut sa-l mai purtam pe tata,in varsta de 75 de ani, pe la ... (vezi toată discuția)
Renuntare drept de mostenire decs decs Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati cu o solutie / sugestie. Este vorba despre casa parinteasca a mamei mele aflata este intr-un sat din Teleorman. Este ... (vezi toată discuția)
Succesiune sandita sandita Buna ziua! Acum 20 de ani a decedat bunica, iar bunicul era decedat cu vreo 5 ani înainte.Mama si fratele ei au decedat amandoi acum 2 ani.Din partea mamei ... (vezi toată discuția)