avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 234 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drepturi de autor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drepturi de autor

Va rog sa ma ajutati pot face un contract pe drepturi de autor cu durara nedeterminata, minim un an multumesc
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 07:03, 25 Aprilie 2018
Drepturile de autor asupra operelor..., etc., sunt protejate pe perioade determinate, prin urmare nu există contracte pe termen nedeterminat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca pe o perioada determinata Cypry89 Cypry89 Bună ziua sunt angajat la o firma de 8ani ca operator anul trecut mi sa oferit post de șef de schimb pe o perioada determinata de 3luni și apoi mi sa ... (vezi toată discuția)
Cim perioada determinata enesabin enesabin Sunt angajat cu CIM perioada determinata. Primul a fost pe 1 an. La incheiere mi s-a facut altul pe 6 luni, iar la incheierea lui altul pe 1 an(al treilea cu ... (vezi toată discuția)
Contract de cesiune drepturi de autor Gabriela Negrut Gabriela Negrut Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: trebuie sa inchei contracte de cesiune drepturi de autor pentru anumiti colaboratori ai ... (vezi toată discuția)