Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drepturi de autor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drepturi de autor

Va rog sa ma ajutati pot face un contract pe drepturi de autor cu durara nedeterminata, minim un an multumesc
Drepturile de autor asupra operelor..., etc., sunt protejate pe perioade determinate, prin urmare nu există contracte pe termen nedeterminat.