Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cum pot sa incep o mica afacere ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cum pot sa incep o mica afacere ?

Buna ziua ! As dori sa incep o mica afacere impreuna cu un prieten , vrem sa fie intr-un parc din bucuresti unde am vrea sa pictam copii pe fata . Problema este ca nu stiu de unde trebuie sa incep , adica inainte trebuie sa inchiriez spatiul public si deci sa ma duc la primarie ? Sau trebuie sa ma duc la registrul comercial pentru a imi deschide o firma ? Si ce ar fi mai bine sa deschidem pfa , srl-d , srl sau mai sunt si alte variente ?
Va multumesc !
Pentru a fi in legalitate va trebui sa deschideti minim un PFA. Tinand cont ca aveti un asociat, cred ca va trebui deschis un SRL.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc frumos !