Forum Discuţii diverse Anunturi de angajare Contract de munca perioada determinata
Discuție deschisă în Anunturi de angajare

Contract de munca perioada determinata

Buna ziua, este ok aceasta situatie: "pentru primele 3 luni cele de proba se va incheia un contract de munca cu perioada determinata de 3 luni, apoi dupa incetarea acestuia se va face un act aditional prin care contractul de munca va fi pe o perioada nedeteminata" sau ridica anumite semne de intrebare? Eu pana acum cat am fost angajata toate contractele mele de munca erau de forma: " pe o perioada nedeterminata cu perioada de proba de 90 de zile". Nu stiu daca este o situatie stabila sau daca dupa cele 3 luni, mi se va zice la revedere.. Multumesc frumos!
Exact. Nu aveti garantia ca dupa 3 luni nu vi se spune PA. Contractul ar trebui icnehiat pe perioada nedeterminata cu perioada de 3 luni - proba.